Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликає провести позачерговий саміт Європейського Союзу, щоб визначити подальші дії щодо Білорусі після президентських виборів.

Про це повідомляє RMF24.

«Ми повинні солідарно підтримати білорусів у їхньому прагненні до свободи», — заявив Моравецький.

Поки про час та дату скликання позачергового засідання ЄС не повідомляють.

Як реагують у світі на вибори в Білорусі?

Хто як. Український президент Володимир Зеленський не вітав Олександра Лукашенка з перемогою. Натомість він закликав до толерантності, діалогу та відмови від вуличного насильства. Зеленський пропонує білоруській владі гарантувати громадянам їхні права.

Натомість китайський лідер Сі Цзіньпін, президент РФ Володимир Путін та президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв привітали Лукашенка з перемогою.

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, тому буде їх оскаржувати, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. ЗМІ повідомляли про насилля з боку правоохоронців та щонайменше кілька десятків постраждалих учасників. Правозахисники повідомляють про загибель одного протестувальника, а в Міністерстві внутрішніх справ це спростовують. Офіційно повідомили про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують. Також офіційно не повідомили про кількість затриманих і постраждалих протестувальників.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: