Польська газова компанія PGNiG зменшила обсяги купівлі російського газу на 28% за підсумками першого півріччя 2019 року, а з 2022 року, коли закінчиться контракт з Газпромом, Польща може повністю відмовитися від російського блакитного палива.

Про це повідомляє російський «Коммерсантъ» з посиланням на власні джерела.

Наразі Польща активно нарощує закупівлю американського скрапленого газу, який для країни, попри великі витрати на доставку, є набагато дешевшим за російський газ. Крім цього, Польща уклала контракти з Катаром на купівлю скрапленого газу з цієї країни, а також планує збудувати трубопровід до Норвегії, що дозволить закуповувати газ і з цієї країни.

Довгостроковий контракт Польщі про купівлю російського газу закінчується у 2022 році. За даними джерел «Коммерсантъ», наразі країна не планує відновлювати переговори про продовження цього контракту і, найімовірніше, цей контракт не продовжать.

У липні 2019 року Данія видала перший дозвіл, необхідний для будівництва морського газопроводу Baltic Pipe, що сполучить Польщу та Норвегію.

Наприкінці січня 2019 року повідомлялось, що Єврокомісія виділила Польщу 215 мільйонів євро на будівництво Baltic Pipe. Водночас журналісти Financial Times повідомляли, що для будівництва цього газопроводу Польщі необхідно буде отримати дозвіл у Газпрому.

Раніше повідомлялось, що Польща та Словаччина планують об’єднати свої газотранспортні системи, збудуючи газовий інтерконектор на кордоні між країнами.

Поділитись: