Проект транспортування природного газу з Норвегії до Польщі через Данію «Baltic Pipe» отримав перше схвалення від данської влади, тоді як королівство затягує погодження будівництва російського газопроводу «Північний потік 2».

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», данське агентство з охорони навколишнього середовища видало дозвіл на будівництво виходу газопроводу на сушу на східному узбережжі Данії. Регулятор ухвалив рішення 12 липня і розкрив на сайті проекту 18 липня.

Тепер данський газотранспортний оператор Energinet може перейти до наступного етапу — отримання дозволів від 13 муніципалітетів щодо сухопутної траси магістралі. Газопровід також потребує схвалення від Данського енергетичного агентства щодо морської ділянки у данських водах.

Водночас, як зазначає «Інтерфакс-Україна», Данія вже кілька років не погоджує заявки проектній компанії «Північного потоку 2» Nord Stream 2 AG на проходження морської магістралі у данських водах.

Проект «Baltic Pipe», ініційований 20 років тому, отримав просування після схвалення в січні нового гранту ЄС в 215 млн євро на додачу до раніше вже виділених 51,8 млн євро.

Будівництво газопроводу потужністю 10 млрд кубометрів на рік має розпочатися наступного року, а його завершення очікується до жовтня 2022 року. Це збіжиться із закінченням довгострокового контракту Польщі з «Газпромом». Польська держкомпанія PGNiG протягом останніх 11 років купує ліцензії на видобуток на норвезькому континентальному шельфі з метою постачання до «Baltic Pipe». Нині компанія володіє акціями 25 ліцензій у регіоні.

Наприкінці січня 2019 року повідомлялось, що Єврокомісія виділила Польщу 215 мільйонів євро на будівництво Baltic Pipe. Водночас журналісти Financial Times повідомляли, що для будівництва цього газопроводу Польщі необхідно буде отримати дозвіл у Газпрому.

Раніше повідомлялось, що Польща та Словаччина планують об’єднати свої газотранспортні системи, збудуючи газовий інтерконектор на кордоні між країнами.

Також повідомлялось, що Румунія планує збудувати газопровід до України для постачання газу у майбутньому.

Про плани з’єднати свою газотранспортну систему з українською також заявляли у Молдові.

Поділитись: