Міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро звернувся до міністерства з питань сім’ї, праці та соціальної політики, щоб ініціювати процедуру виходу зі Стамбульської конвенції — документа, укладеного в межах Ради Європи й спрямованого на захист жінок від різних форм насильства.

Про це пише RMF24.

Зьобро стверджує, що конвенція окрім боротьби з насильством «підступно просуває гендерну ідеологію і принципи, несумісні з релігією і культурою».

25 липня міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що Польща має намір вийти зі Стамбульської конвенції.

  • Чинний президент Польщі Анджей Дуда, який виграв на президентських виборах 12 липня, будував свою передвиборчу кампанію навколо «традиційних цінностей». Він, серед іншого, називав ЛГБТ «ідеологією, гіршою за комунізм».
  • Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (скорочено Стамбульська конвенція) — це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу.

Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала. У червні президент Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації Стамбульської конвенції, відповівши на петицію.

Поділитись: