Польська сторона погодилася на відновлення українських місць пам'яті у Польщі, які були з 2014 року були спаплюжені вандалами.

Польська сторона погодилася на відновлення українських місць пам'яті у Польщі, які були з 2014 року були спаплюжені вандалами.

Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця в інтерв'ю «Укрінформу».

Таке рішення ухвалили на зустрічі співголів консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерського.

«У ЗМІ з'явилася інформація про те, що одним із досягнень цієї зустрічі було рішення про відновлення пошукових та ексгумаційних робіт в Україні. Але насправді, це було лише одне з питань, яке погоджено обома сторонами в цій спільній заяві. Крім того, було досягнуто порозуміння у питаннях відновлення українських місць пам'яті на території Польщі, які стали об'єктами актів вандалізму ще з 2014 року», — сказав він.

Дещиця розповів, близько семи місць пам'яті зазнали нападів вандалів.

«Їхнє відновлення відбуватиметься крок за кроком, із врахуванням особливостей кожного конкретного випадку й усіх юридичних процедур», — додав посол.

Нагадаємо, 8 листопада президент Порошенко ініціював засідання Комітету президентів України та Польщі через «напруження відносин».

Раніше Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що країна планує не пускати українців з «антипольськими поглядами». Зокрема людям, які демонстративно носять мундири СС «Галичина». Ващиковський мав на увазі людей, які, на його думку, погано впливають на двосторонні відносини між країнами. 

Також Ващиковський відмовився відвідати музей у Львові через переконання директора, що Польща 1918 року окупувала Західну Україну.

Польща заборонила в’їзд секретарю Державної міжвідомчої комісії, у відповідь на це Україна викликала польського посла.

Поділитись: