Польська автокефальна православна церква (ПАПЦ) підтвердила свою відмову визнати Православну церкви України і звернулась до патріарха Константинопольського Варфоломія з відповідною заявою.

Про це йдеться у повідомленні ПАПЦ за підсумками Собору архієпископів у Варшаві.

Таким чином ПАПЦ підтвердила свою позицію щодо ПЦУ, озвучену ще 2 квітня 2019 р.

«Польська автокефальна православна церква не проти надання автокефалії українській церкві на основі догматичних та канонічних норм для всієї Церкви, а не для групи відступників-розкольників», — йдеться в заяві Польської церкви.

«Відступники від вчення святої Церкви не можуть представляти здоровий церковний організм. Це порушує євхаристійну єдність усього православ’я», — додали у ПАПЦ.

Нагадаємо, нещодавно Грецька церква відправила офіційний лист про визнання ПЦУ.

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: