Польські фермери організували місячний страйк на кордоні з Німеччиною, але вирішили завершити його за добу

Вид з дрона на кордоні у Свєнцку, де відбувається протест польських фермерів, 25 лютого 2024 року
Вид з дрона на кордоні у Свєнцку, де відбувається протест польських фермерів, 25 лютого 2024 рокуСкриншот / Horyzont TV

Польські фермери вирішили завершити протест на кордоні з Німеччиною через добу після старту, хоча планували, що він триватиме 25 днів.

Про це пише RMF 24.

Акція протесту розпочалася 25 лютого, на автомагістралі А2 біля прикордонного переходу у Свєнцко (Любуське воєводство), поблизу кордону з німецьким містом Франкфурт-на-Одері. Протестувальники перекрили рух в обох напрямках на прикордонному переході за маршрутом, важливим для міжнародних перевезень.

Унаслідок акції очікувалося призупинення руху приблизно 17 тисяч вантажівок, які щодня перетинають польсько-німецький кордон.

За даними ЗМІ, протестувальники припаркували трактори обабіч дороги, створюючи коридор. Легкові машини направляли до прикордонного переходу в Слубіце. А для вантажівок визначили об’їзні шляхи на інші прикордонні переходи, де утворилися затори.

Спочатку фермери оголосили, що блокада триватиме до 20 березня. Однак після переговорів з місцевою владою, компаніями та перевізниками вирішили провести 24-годинний «попереджувальний страйк» до 13:00 26 лютого.

Тим часом на кордоні з Україною планується чергова акція протесту. За даними ЗМІ, протест польських перевізників, офіційно призупинений у січні, планують відновити 1 березня. Перевізники знову хочуть заблокувати переходи в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Можливо, протест зачепить і під’їзд до переходу в Медиці.

Більше про протести поляків

Зараз рух українських вантажівок на кордоні блокують польські фермери. Вони протестують, щоб добитися помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.

Фермери блокують рух на шести напрямках — це пункти пропуску «Ягодин», «Устилуг», «Угринів», «Рава-Руська», «Шегині» та «Краківець». Станом на ранок 25 лютого у чергах на території Польщі стояли майже 2400 фур.

З осені 2023 року рух на кордоні також блокували польські перевізники. Причиною страйку перевізників називають «надмірну конкуренцію» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС.

Через блокаду українська економіка зазнала вже мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.

Активну участь у протестах та їхньому висвітленні бере лідер люблінського відділення ультраправої партії «Конфедерація» Рафал Меклер. На одній з акцій також побачили плакат із закликом до путіна, щоб той «розібрався» з владою України та Європейського Союзу, а також радянський прапор із серпом та молотом. Поліція Польщі порушила справу щодо цього випадку. А в МЗС Польщі заявили, що «антиукраїнські тиради з вихвалянням путіна» могли організувати проросійські агенти чи «корисні ідіоти».

Чекаємо вас на фестивалі документального кіно від hromadske / Київ

Прийти