Польські перевізники не припинять страйк, однак пообіцяли не посилювати його — Міністерство інфраструктури країни

Міністр інфраструктури Алвін Гаджадхур зустрівся з перевізниками, які влаштували страйк на польсько—українському кордоні. Посадовець каже, що зустріч минула «дуже добре» — сторони домовилися про скасування планів щодо посилення блокади.
Про це повідомило польське Міністерство інфраструктури.
Кервіник Комітету із захисту перевізників і транспортних роботодавців Вальдемар Ящур, який взяв участь у розмові, заявив, що страйк не планують припиняти, проте перевізники не поширюватимуть його на інші пункти пропуску попри те, що вже готувалися до цього.
Окрім того, він заявив, що вони готові розглянути можливість пом’якшення форми протесту, якщо влада посилить контроль вантажівок, які в’їжджають до Польщі.
«Кількість порушень серед українських водіїв значна, а залучення державних служб, на нашу думку, ще надто мале. Це стосується перевірок», — заявив Ящур.
Зі свого боку Гаджадхур повідомив, що, зокрема, розмовляв з міністром фінансів та міністром внутрішніх справ. Вони готові посилити контроль.
Зазначається, що міністр інфраструктури також звернувся до Єврокомісії щодо призначення комітету, який перевірить дію угоди між Україною та ЄС про перевезення. Окрім того, він розмовляв з українським урядом щодо можливості відключити систему електронної черги принаймні на двох пунктах пропуску.
Засідання транспортної ради ЄС
Транспортна рада Європейського Союзу збереться 4 грудня 2023 року в Брюсселі. Польська сторона розраховує, що одним із питань порядку денного буде обговорення наслідків дії угоди між Україною та ЄС.
«Транспортна галузь покладає великі надії на засідання транспортної ради Європейського Союзу. Голос транспортної галузі ЄС має бути почутим», — заявив Ящур.
Чому страйкують польські перевізники?
Причиною стала «надмірна конкуренція» після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.
Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.
У травні польські автоперевізники також страйкували, заблокувавши під’їзні шляхи до Дорогуська. Вони вимагали повернути для українських перевізників видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, а також застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.
- Поділитися: