Українські полярники відзначили Великдень без карантину, 19 квітня 2020 року
Фото:

Національний антарктичний науковий центр

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» відзначили Великдень без карантину. Антарктида досі залишається єдиним континентом без COVID-19.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Полярники змогли бути присутні на богослужінні у станційній церкві. Службу вів керівник 24-ї Української антарктичної експедиції Ігор Дикий.

«Станційна церква Святого Володимира є єдиним храмом Помісної Православної церкви України, де відбулося повноцінне особисте святкове богослужіння і віряни мали змогу святкувати всі разом. Це не порушення правил карантину – Антарктида досі лишається єдиним континентом планети, де немає коронавірусу», — йдеться у повідомленні.

Також сьогодні на станцію з Чилі повинні прибути члени 25-ї Української антарктичної експедиції. Вони замінять групу 24-ї експедиції та літній сезонний загін.

Нагадаємо, цьогоріч до храмів на Великодню ніч прийшло майже 130 тисяч людей. Для порівняння, минулого року, за даними Національної поліції, у релігійних обрядах на Великдень взяли участь близько 7,5 мільйонів громадян.

Загалом по країні під час великодніх богослужінь цього року зафіксовано 19 випадків недотримання карантинних обмежень.

Поліцейські склали три адміністративні протоколи та розпочали одне кримінальне провадження. Решту матеріалів вивчають для ухвалення законного рішення. Поліція продовжує працювати в посиленому режимі.

Напередодні, поздоровляючи українців з прийдешнім Великоднем, президент Володимир Зеленський закликав людей залишатися вдома і не ходити до храмів, аби не створювати сприятливих ситуацій для поширення коронавірусу.

Саме після великодніх свят і з врахуванням кількості нових випадків інфікування коронавірусом влада вирішуватиме, продовжувати чи пом'якшувати карантин в Україні.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: