Американські астронавти Роберт Бенкен і Дуґлас Герлі вже перейшли з корабля Crew Dragon компанії SpaceX на Міжнародну космічну станцію, але красиві історії про цей політ не закінчуються.

Ця історія пов’язана з Герлі, який під час останнього, 135-го польоту у межах програми «Спейс шаттл» взяв із собою американський прапор на честь 30-річчя цієї програми. Це сталося у 2011 році під час місії STS-135, після чого американці припинили польоти на «Шаттлах».

На прапорі написано, що його має «захопити» команда наступної американської місії, яка дістанеться до МКС із Космічного центру імені Кеннеді, що в штаті Флорида.

Тодішній президент Барак Обама заявив, що це буде своєрідним захопленням прапора, і побажав успіху тому, хто це зробить.

Користувачі соцмереж опублікувала фото 2011 року з Дагом Герлі й цим прапором.

У тому ж 2011 році Twitter-акаунт SpaceX Ілона Маска написав, що компанія починає захоплювати прапор.

Через 9 років корабель компанії Crew Dragon прибув на МКС, і Маск нагадав про цей твіт: «9 років по тому».

Цікаво те, що забере цей прапор той таки Даг Герлі, який і привіз його на МКС 9 років тому.

Крім цього, мандри цього американського прапора, вочевидь, не закінчуються. Його хочуть відправити на Місяць у межах місії «Артеміда». Вона передбачає, що американці повернуться на Місяць у 2024 році після місії «Аполон-17» 1972 року.

Нагадаємо, до місії «Артеміда» також залучили приватні космічні компанії, зокрема й SpaceX.

Космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX успішно вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді 30 травня. Вперше в історії астронавти полетіли в космос на кораблі, збудованому приватною компанією. 31 травня американські астронавти перейшли на борт МКС.

Поділитись: