Засновник SpaceX Елон Маск стрибає після пілотованої місії SpaceX Falcon 9 Crew Dragon Demo-2, яка вилетіла зі стартового комплексу в космічному центрі Кеннеді, США, 30 травня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Засновник SpaceX Ілон Маск після успішного запуску космічного корабля Crew Dragon до Міжнародної космічної станції (МКС) згадав жарт глави «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна про батут.

Про це Маск заявив на пресконференції, яку транслювало NASA.

Так, журналіст агентства Reuters запитав директора NASA Джеймса Брайденстайна та Ілона Маска, чи отримали вони вже реакцію Росії на запуск SpaceX.

Брайденстайн заявив, що поки не розмовляв особисто з Дмитром Рогозіним, проте бачив його офіційний коментар з привітаннями NASA і SpaceX.

«Батут працює», — заявив Маск, після чого розсміявся разом з Брайденстайном. Маск додав, що «це внутрішній жарт».

 У 2014 році Дмитро Рогозін, який тоді був віцепрем'єром і опікувався ракетно-космічною галуззю, написав у Twitter, що Росія може відмовитися доставляти американських астронавтів на МКС. 

«Проаналізувавши санкції проти нашого «космопрому», пропоную США доставляти своїх астронавтів на МКС за допомогою батута», — пожартував Рогозін.

У відповідь на це Маск тоді написав, що їм «не знадобиться батут», оскільки SpaceX розробляє для NASA новий космічний корабель.

Напередодні космічний корабель Crew Dragon, який збудувала компанія SpaceX Ілона Маска, успішно вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді, що в штаті Флорида. Вперше в історії астронавти полетіли в космос на кораблі, збудованому приватною компанією.

Успішний запуск пілотованого комерційного корабля допоможе прискорити успіх космічної місії NASA «Артеміда», мета якої — здійснення пілотованого польоту на Місяць до 2024 року. hromadske вже розповідало, що до Артеміди також залучили приватні космічні компанії, зокрема й SpaceX.

Більше про сьогоднішній політ Crew Dragon читайте в матеріалі Олени Куренкової: Уперше за десятиріччя американці вирушать до МКС на власному космічному кораблі. Чому це важливо і до чого тут Ілон Маск

Поділитись: