Російський журналіст Володимир Кара-Мурза помер на 60-му році життя.

Про це в Twitter повідомив його син Володимир Кара-Мурза-молодший.

«Пішов о 8 ранку, в день своїх іменин. Про місце і час прощання сім'я повідомить додатково», — написав Кара-Мурза-молодший.

Володимир Кара-Мурза закінчив історичний факультет Московського державного університету імені М. В. Ломоносова. З 1992 року він почав працювати на телебаченні в якості редактора і кореспондента програми «Підсумки» Євгена Кисельова, спочатку на Першому каналі, а потім на щойно створеному НТВ.

Із 1995 по 2001 рік вів власну програму «Сьогодні опівночі» на НТВ. Надалі ця програма виходила на ТНТ, ТБ-6 і RTVi. Співпрацював із радіостанціями «Ехо Москви» і «Свобода».

У 1996 році за свою професійну діяльність Кара-Мурза був удостоєний премії Спілки журналістів «Золоте перо Росії».

Його син, — Володимир Кара-Мурза-молодший, федеральний координатор опозиційного громадського руху «Відкрита Росія», — 26 травня 2015 року був госпіталізований у критичному стані в Москві. Кара-Мурза-старший вважав, що його сина отруїли, оскільки експертиза виявила в організмі Кара-Мурзи-молодшого підвищену концентрацію важких металів. Потерпілий стверджував, що проти нього використовували речовина, доступ до якого мають тільки представники спецслужб.

У грудні 2015 року Володимира Кара-Мурза подав заяву до Слідчого комітету РФ, в якому попросив порушити кримінальну справу за ст. 30 і 105 КК РФ (замах на вбивство).

2 лютого 2017 року Володимира Кара-Мурза знову госпіталізований у критичному стані в Москві з аналогічними симптомами отруєння. Пізніше стало відомо, що він у комі. 19 лютого Кара-Мурзу виписали із лікарні, він відправився на реабілітацію за кордон.

Поділитись: