Американська акторка, художниця, письменниця та «джинсова королева» 1970-х і 80-х років Глорія Лаура Морган Вандербільт померла у віці 95 років.

Про це повідомляє Associated Press.

Одна з перших дизайнерок синіх джинсів, Глорія є правнучкою фінансиста Корнеліуса Вандербільта, єдиною дитиною в родині великого залізничника Реджинальда Клейпула Вандербілта і його другої дружини Глорії Морган.

В кінці 1960-х Глорія зайнялася розробкою власної лінії постільної білизни, посуду і столових приладів. У 1970-х вона відкрила для себе модельний бізнес, використавши спочатку своє ім’я як бренд для лінії шарфів. У 1976 році за пропозицією однієї з індійських модельних корпорацій, Вандербільт запустила власну лінію джинсів, на задніх кишенях яких був скрипт із її ім’ям і логотипом у вигляді лебедя. Незабаром бренд «Gloria Vanderbilt» перейшов і на лінію блузок, взуття, виробів зі шкіри, лікерів, парфумерії та різних аксесуарів. Джинси Глорії Вандербілт, як і джинси «Levi's», «Calvin Klein» та «Armani», стали класичною фірмовою маркою, яка завоювала велику популярність по всьому світові.

Син Глорії Андерсон Купер, який є ведучим телеканалу CNN, повідомив, що дизайнерка померла в своєму будинку і страждала від прогресуючого раку шлунка.

Нагадаємо, 17 червня у Москві помер колишній перший заступник голови КДБ СРСР Філіп Бобков у віці 93 років.

Поділитись: