Держсекретар США Майк Помпео зустрівся у Вашингтоні з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, під час якої зазначив необхідність у наданні допомоги Україні в боротьбі з російською агресією.

Держсекретар США Майк Помпео зустрівся у Вашингтоні з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, під час якої зазначив необхідність у наданні допомоги Україні в боротьбі з російською агресією.

Про це повідомляє прес-служба Держдепартаменту США.

«Секретар також підкреслив нагальну потребу допомогти Україні в умовах російської агресії, у тому числі важливість сприяння та підтримки України з боку НАТО, а також необхідність боротьби з агресивним російським впливом у Центральній Європі», — йдеться у повідомленні.

Також Помпео і Пітер Сійярто домовилися, що найближчим часом між Вашингтоном і Будапештом буде укладено угоду в галузі оборони.

Раніше повідомлялося, що Угорщина намагається залучити США до вирішення мовного конфлікту з Україною в НАТО.

29 березня у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна — НАТО, попри погрози Угорщини.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Глава МЗС Угорщини пообіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон.

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Нагадаємо, 28 вересня 2017-го в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних  меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій. 

Зараз уряд пропонує продовжити перехідний період впровадження мовної статті про освіту до 2023 року.

29 березня в уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття щодо освітнього закону.

Поділитись: