До України з початку карантину за сприяння Міністерства закордонних справ повернулися понад 230 тисяч громадян.

Про це повідомив заступник глави МЗС Євген Єнін в інтерв’ю «Радіо Свободі».

«Загалом за сприяння Міністерства закордонних справ до України повернулося понад 230 тисяч громадян України. І цей процес продовжується», — заявив він.

На думку Єніна, відомство добре впоралося з організацією евакуації та наданням допомоги українцям за кордоном.

«Ми всіляко намагаємося сприяти максимально швидкій і оперативній евакуації наших громадян. Хоча часом це буває досить складно з урахуванням і національних особливостей, і відповідного епідеміологічного режиму в різних країнах. Часто на заваді стає якась бюрократія, додаткова пересторога», — зазначив він.

Говорячи про можливість відкриття кордонів і відновлення авіасполучення в Україні та світі після карантину, Єнін уточнив, що конкретних дат наразі не готовий назвати жоден чиновник у країнах-партнерах.

За його словами, на сьогодні переважна більшість країн вкрай обережно ставляться до питань відновлення перевезень, попри активний початок туристичного сезону: «Якщо ми говоримо про традиційні для українського туриста дестинації, той самий Єгипет, то він вкрай обережний у своїх оцінках».

Напередодні, 16 травня, 40 посольств та консульств України в інших країнах повністю або частково відновили прийом громадян, який призупиняли через карантинні обмеження у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: