В Україні за порушення режиму самоізоляції оштрафували 130 людей, які повернулися з-за кордону.

Про це повідомляє пресслужба МВС із посиланням на заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка.

Він також пояснив, що поліція вибірково контролюватиме дотримання людьми, що повернулися, режиму самоізоляції.

«Будемо телефонувати їм і нагадувати про вимогу перебувати вдома, виїжджатимемо з перевірками. Якщо людину не застанемо, складемо адміністративний протокол, а вона потім сплатить штраф — 17 тисяч гривень», — сказав Геращенко.

Загалом, за його словами, правоохоронці вже склали більш як 3 тисячі адмінпротоколів за порушення карантину.

«Більшість — щодо власників кафе, ресторанів, торговельно-розважальних центрів, які вчасно не закрили свої заклади», — зазначив заступник міністра.

Геращенко нагадав, що нині закрито 99% точок громадського харчування і торгівлі, не пов'язаних з продуктами, крім супермаркетів і аптек. Натомість, не заборонена робота промислових підприємств і посівна кампанія. Але під забороною спортивні змагання, в яких бере участь понад 10 людей, не можна проводити громадські заходи, крім політичних, де збирається понад 10 людей. Припинено діяльність всіх театрів і кінотеатрів, спортзалів і перукарень, шкіл і вишів.

Геращенко також поінформував, що на сьогодні поліцейські, які контактують з громадянами, забезпечені засобами захисту.

«Зараз в Україну вже прибуло кілька літаків з Китаю, що доправили величезну кількість захисних масок, окулярів, комбінезонів. Їх отримала в тому числі і поліція. Крім того, МВС робило закупівлі за своїми каналами. Тому зараз можна сказати, що у нас є необхідний мінімальний запас», — наголосив Геращенко.

1 квітня заступник міністр внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що у Києві з обсервації у готелі «Козацький» втекли більш як 60 людей, які повернулись з-за кордону.

Зазначимо, нині за порушення умов обсервації передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Якщо це призведе до зараження людей коронавірусом, їм може загрожувати до 3 років ув’язнення.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

У світу кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-19 зросла до 937 170 людей.

За останніми офіційними даними МОЗ, коронавірусом в Україні заразилися 804 людини, з них 20 померли, а 13 одужали.

Поділитись: