Понад 40 парафій вже перейшли з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій у коментарі ЗМІ в Стамбулі, перед підписанням Вселенським патріархом Варфоломієм томосу про надання автокефалії Православній церкві України.

Парубій зазначив, що поки що процес переходу юридично не оформлений, адже «немає куди власне переходити».

«Ми вже маємо більше 40 парафій, які перейшли (з УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України — ред.). Але сьогодні юридично не впорядковано куди власне переходити, тому що немає юридично завершеної процедури», — сказав він.

За словами голови Ради, усі процедури зі створення Православної церкви України завершаться після отримання томосу про автокефалію.

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: