УКРАЇНА

Понад 50 митців у листі Сенцову закликали його припинити голодування

25 липня, 2018 11:38
УКРАЇНА/Понад 50 митців у листі Сенцову закликали його припинити голодування
Зберегти
Вигляд
Понад 50 українських діячів мистецтва написали лист до українського політв’язня Олега Сенцова з проханням припинити голодування.

Понад 50 українських діячів мистецтва написали лист до українського політв’язня Олега Сенцова з проханням припинити голодування.

Текст листа опублікував голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

«В українському суспільстві було переживання: чи маємо ми право просити тебе припинити голодування? Ми дуже хвилювалися, ми не наважувалися до тебе звернутися. З одного боку, ми єдині з тобою у твоїх вимогах. З іншого боку, ми боїмося за твоє життя і життя всіх хлопців», — йдеться у заяві.

Автори листа звернулися до Олега Сенцова зі словами «Заради любові до дітей, до нас, заради Бога просимо тебе зупинити голодування. Наполегливо просимо. Дуже просимо тебе!».

Також підписанти згадали про історію лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, який припинив своє голодування після отримання записки від науковця Андрія Сахарова. Сахаров просив припинити голодування, бо для всіх однодумців життя Джемілєва важливіше за його героїчну смерть.

Лист закінчили словами «Зроби цей подвиг заради любові».

Нагадаємо, український політв'язень, засуджений в Росії до 20 років ув'язнення, Олег Сенцов відповів на лист головної режисерки Громадського Анни Цигими.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 24 липня, Олег голодує 72-й день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

24 липня сестра Сенцова спростувала інформацію ЗМІ про його передсмертний стан.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Бумбокс» і Сенцов: концерт на межі з Кримом

Пов`язані новини