Понад 70% українців вважають, що заради миру на Донбасі варто погоджуватися на компроміси з Росією і ватажками самопроголошених «ЛНР» і «ДНР».

Про це йдеться у результатах опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Як зазначено, 14% опитаних українців вважають, що заради миру варто погоджуватися на будь-які компроміси. У порівнянні з червнем 2019 року кількість прихильників цієї позиції зменшилася на 6%.

Ще 58,5% опитаних вважають, що заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі. У червні цей показник становив 49%.

Як повідомляють в опитуванні, позиція «йти на компроміси, але не на всі» переважає у Східному регіоні (67%). Натомість на Заході та в центрі порівняно більше тих, хто вважає, що миру на Донбасі можна досягти лише з позиції сили — коли одна зі сторін переможе.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України провели з 4 по 19 листопада 2019 року в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, які контролюються Україною.

Загалом опрацювали 2041 анкету. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування фінансувало Представництво Європейського Союзу в Україні.

У лютому 2019 року під час опитування майже 70% опитаних в усіх регіонах України погодились з тим, що заради миру на Донбасі треба йти на компроміс з Росією і так званими «ДНР» та «ЛНР». Попри високий відсоток готовності до компромісу, лише 16% респондентів були згодні на будь-які компроміси. Силовий варіант вирішення конфлікту підтримували 17% опитаних.

Як відомо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись: