Світ

Понад 80 країн ще не сплатили внески в бюджет ООН за 2018 рік

30 липня, 2018 15:01
Світ/Понад 80 країн ще не сплатили внески в бюджет ООН за 2018 рік
Зберегти
Вигляд
Понад 80 країн ще не сплатили членські внески до регулярного бюджету Організації об’єднаних націй на 2018 рік. В організації заявили про тяжку фінансову ситуацію.

Понад 80 країн ще не сплатили членські внески до регулярного бюджету Організації об’єднаних націй на 2018 рік. В організації заявили про тяжку фінансову ситуацію.

Про це повідомили  на сайті організації.

«В ООН з розумінням ставляться до того, що в країнах різні бюджетні цикли. Однак ООН ніколи раніше не стикалися зі схожою складною ситуацією з фінансуванням на такому ранньому періоді календарного року», — повідомили в організації.

Станом на 26 липня свої внески сплатили 112 держав на суму 1 мільярд 494 мільйона доларів.

Ще 81 країна не зробила членський внесок. Серед боржників: США, Білорусь, Єгипет, Іран, Саудівська Аравія.

Розмір внеску кожної держави залежить від платоспроможності країни. Якщо економіка конкретної держави росте, то росте її внесок до бюджету ООН, пояснюють в організації.

Відповідно до цієї шкали США сплачує 22%, Японія — майже 10%, Німеччина — більше 7%, Китай — 7,9 %, Росія — 3,088 %.

Держави, які невчасно сплачують внески, ризикують залишитися без права голосу на Генеральній Асамблеї. Для таких санкцій сума затримки внеску повинна дорівнювати або перевищувати суму внеску країни за два попередніх роки.

У січні 2017 Ізраїль  заявив, що планує скоротити свої внески до Організації об'єднаних націй у відповідь на її резолюцію, що засуджує будівництво поселень на окупованих територіях Палестини.

У грудні 2016 сенатор США від штату Техас Тед Круз запропонував припинити фінансування ООН після резолюції Ради безпеки щодо незаконності ізраїльських поселень.

Пов`язані новини