Понад 900 дельфінів загинули у Чорному морі внаслідок війни — Міндовкілля

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну фахівці зафіксували понад 900 загиблих дельфінів у Чорному морі. Їх виявили на узбережжях України, Болгарії та Туреччини.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець в інтерв’ю The New York Times.

Доктор зоології з Українського наукового центру екології моря Павло Гольдін пояснив, що дельфіни є ключовими істотами для екосистеми Чорного моря. У разі зменшення їхньої популяції чи погіршення стану постраждає вся морська екосистема.

Стрілець зауважив, що лише за один тиждень у липні виявили 10 загиблих дельфінів. Загалом виявили загибель понад 900 особин. Наразі невідома точна кількість загиблих дельфінів, оскільки їхні тіла можуть дрейфувати в морі. Також фахівці намагаються встановити причини смертей.

Журналісти додають, що станом на 2019 рік у Чорному морі проживали близько 120 тисяч дельфінів. З посиланням на дані зоозахисної організації UAnimals The New York Times пише про можливі 50 тисяч загиблих дельфінів, що становить понад 40% від загальної популяції тварин.

Можливі причини смертей

Учені припускають, що на смерті можуть уплинути російські кораблі. Через те, що судна використовують акустичні сигнали гідролокатора, це може заважати орієнтуванню дельфінів. Також шкоди завдають потужні шуми від ракетних пусків та низьких польотів літаків.

Поміж іншим фахівці зауважують велику кількість мін, які створюють перешкоди для вільного пересування дельфінів. Водночас витоки пального та уламки ракет забруднили Чорноморський біосферний заповідник — найбільшу природоохоронну територію України.

Окрім цього, через підрив Каховської ГЕС у Чорне море та дельту Дніпра потрапили «трильйони літрів забрудненої води», що стало «найсерйознішим ударом по довкіллю».