Понад 50% українців вважають, що реакція президента Володимира Зеленського на пандемію коронавірусу є ефективною.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Так, 56% респондентів вважають ефективною реакцію Зеленського, 30% — протилежної думки. Більш критичні громадяни щодо Міністерства охорони здоров’я — 46% вважають відомство неефективним, 38% — ефективним.

У Міністерства внутрішніх справ такі показники — ефективне (37%), неефективне (33%). Щодо прем’єра Дениса Шмигаля 44% респондентів заявили, що їм важко відповісти, 30% добре оцінили його роботу, 26% — погано.

Загалом 58% опитаних вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними. 28% заявили, що вони є занадто м’якими. Лише 6% переконані, що заходи є надто жорсткими.

Щодо можливості запровадження надзвичайного стану в Україні думки опитаних розділилися: 49% підтримали б таку ініціативу, 43% — ні.

83% підтримують можливу заборону на проведення масових заходів, страйків, мітингів в умовах надзвичайного стану в країні. 71% — не заперечують проти можливого обмеження в’їзду та виїзду в окремі міста та області, 65% — можливого обмеження руху транспортних засобів та їх огляд, 58% — можливого оголошення комендантської години в містах.

Водночас щодо можливого надання державі права примусово вилучати майно у юридичних та фізичних осіб в умовах надзвичайного стану абсолютна більшість (80%) українців проти таких заходів. Підтримують лише 14%.

74% респондентів вважають необхідними штрафи для людей за порушення карантину. 19% — проти.

Опитування відбувалося у дві хвилі (25-27 березня та 28-30 березня) в усіх областях, крім окупованих територій. Під час кожної хвилі опитали по тисячі респондентів віком від 18 років методом телефонного інтерв'ю на основі випадкових номерів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення, помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, в Україні зафіксували 669 випадків інфікування коронавірусом. 17 людей померли, 10 — одужали.

Поділитись: