Станіслав Шевчук, якого суд поновив на посаді голови Конституційного суду, написав заяву до Держбюро розслідувань проти чинного очільника КС Олександра Тупицького.

Про це Шевчук повідомив у ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Він розповів, що викликав поліцію та зафіксував факт, що 16 жовтня його не пустили на роботу.

«Охорона сказала, що Тупицький, є такий голова, він сказав, що мене не впускати загалом у приміщення. Я зафіксував цей факт і сьогодні ж звернувся у ДБР із заявою на пана Тупицького про скоєння кримінального правопорушення, невиконання судового рішення», — зазначив Шевчук.

Поновлений голова КС вважає, що судячи з поведінки чинного керівництва КС, вони планують затягувати цю справу.

«Я не міг уявити, що Конституційний суд не виконує рішень своїх колег, інших суддів», — сказав він.

Шевчук зазначив, що не планує оббивати пороги Конституційного суду, чекаючи на виконання судового рішення.

«Ну чекайте, я ж не можу перетворювати це у якийсь акт клоунади. Я сподівався на своїх колег, що отримавши це рішення будуть якісь змістовні кроки щодо його виконання. Замість того, я так бачу, що цього немає, іде затягування процесу і це може затягнутися достатньо довго. Але з іншого боку, справедливість я відчув з цього рішення суду, і я думаю, що колеги не будуть дуже довго опиратись виконанню судового рішення», — резюмував він.

16 жовтня Шевчук прийшов на роботу до КС, але його не пустили й заявили, що у КС немає рішення про його поновлення, завіреного гербовою печаткою, а також рішення немає в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, 14 травня 2019 року голову Конституційного Суду Станіслава Шевчука відправили у відставку за результатами голосування. Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі «системні та істотні порушення», зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Звільнення Шевчука сталося напередодні інавгурації президента Володимира Зеленського, саме глава Конституційного суду проводить інавгурацію і приводить президента до присяги. Новим головою КС одразу обрали Наталію Шапталу. Пізніше у неї збіг термін повноважень і вона подала заяву про відставку, суд її звільнив. 17 вересня главою КСУ обрали Олександра Тупицького, який був заступником Шаптали.

11 жовтня Окружний адміністративний суд Києва поновив Станіслава Шевчука на посаді судді та голови Конституційного суду.

Фактично, тепер є дві голови КС, і Шевчук вже заявив, що хоче запропонувати нову реформу суду для його ефективної роботи.

Поділитись: