Новопризначена голова Конституційного суду України Наталя Шаптала (правоуч) під час засідання КСУ, Київ, 19 березня 2014 року
Фото:

Олександр Синиця/ УНІАН

Судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело.

Шапталу призначили суддею КС у вересні 2010 року, до цього вона обіймала посаду заступника голови судді Донецького апеляційного адміністративного суду.

Як стало відомо Громадському, Генпрокуратура, розслідуючи справи проти екс-президента Віктора Януковича та його оточення, характеризує Шапталу, як одну з тих суддів Конституційного суду, яка «була зручна для Януковича».

Такі дані наведені Генпрокуратурою у матеріалах обвинувального акту щодо екс-міністра юстиції часів Януковича Олександра Лавриновича.

Наголошується, що суддя Шаптала була серед тих суддів, «які під впливом Януковича здатні були ухвалювати необхідні рішення і висновки для реалізації його злочинного умислу».

За даними ЧЕСНО, Шаптала, зокрема, причетна до повернення Конституції 1996-го року, яка суттєво розширила повноваження Віктора Януковича. Проти суддів КС було відкрите кримінальне провадження.

Наталя Шаптала закінчила Алтайський державний університет. Вона почала суддівську роботу в Донецьку в 1996-му році. З 2005-го працювала суддею Донецького апеляційного адміністративного суду. З 2010-го – суддя Конституційного Суду України (призначена на посаду Х позачерговим з’їздом суддів України). Її син, Євген Шаптало, з 2013 року працює суддею Київського апеляційного господарського суду.

Шаптала має науковий ступінь кандидата юридичних наук.

Вона входила до рейтингу «ТОП 100 самих впливових жінок України» за версією видавництва «Фокус». За інформацією видання, під час розгляду Конституційним судом питання конституційності закону про очищення влади (про люстрацію) з’ясувалося, що Шаптала звернулася за отриманням експертного висновку на цей закон до народного депутата Сергія Ківалова, який створив судову вертикаль при Януковичу. До того ж, він сам підпадає під люстрацію як колишній член Вищої ради юстиції і є одним з ініціаторів звернення до Конституційного Суду України стосовно конституційності зазначеного закону.

У розслідуванні на сайті Prosud звертається увага на те, що у 2013 році суддя Шаптала потрапила в об’єктив фотокореспондента газети «Комерсант» Влада Соделя, який зафіксував на ній дорогий годинник Ulysse Nardin, ціна якого від за 7 тис.дол.

Окрім прикрас, у власності судді є квартира площею 97,2 кв.м, яку суддя придбала вже через рік після свого призначення до Конституційного суду. Квартира знаходиться в спільній власності з молодшим сином, Віталієм. На сьогодні вартість подібної квартири в цьому будинку складає приблизно 145 тис.дол. або 3,8 млн.грн.

Судді Конституційного суду 14 травня проголосували за звільнення глави органу Станіслава Шевчука з посади судді.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Важливо, що саме глава Конституційного суду проводить інавгурацію і приводить президента до присяги. Та 25 квітня у КС опублікували заяву про неможливість зриву інавгурації президента.

За даними журналістів «Bihus.Info», однією з причин звільнення Шевчука є його брат Рулава Одда, який нібито впливав на кадрову політику судді. Також журналісти з'ясували, що Шевчук в день звернення про його звільнення зустрічався з юристом Зеленського.

Нагадаємо, у Верховній Раді розглядають одразу кілька можливих дат: 17 травня, 19 травня, 26 травня і 28 травня.

Зеленський вимагає призначити його інавгурацію на 19 травня.

Шевченка призначили на початку 2019-го року. Більше про екс-главу КС читайте тут.

Поділитись: