У травні 2019 року українці придбали та поставили на облік у 1,5 раза більше електромобілів, ніж у травні минулого року.

Про це повідомляє асоціація автовиробників «Укравтопром».

Загалом, у травні на облік поставили 643 нових електромобілі, з яких 610 — легкові некомерційні авто. Ще 33 автомобіля, які поставили на облік, — комерційні.

«Травневий ринок комерційних автомобілів на електротязі складався виключно з імпортного секонд-хенду і не відрізнявся різноманітністю. Основну масу склали електромобілі моделі RENAULT Kangoo Z.E., яких було зареєстровано 31 од. Ще дві машини були NISSAN e- NV200», — йдеться у повідомленні.

Некомерційні покупці придбали 86 нових авто і 524 старих електромобілів, які вже були у вжитку. Більшість придбаних електромобілів — Nissan Leaf. Водночас українці також придбали 53 Tesla Model S.

«Всього з початку року в Україну було завезено і поставлено на облік 2381 легковий і 176 комерційних електромобілів, що відповідно на 64% і 209% більше ніж за аналогічний період минулого року», — додають в асоціації.

Раніше у Мінінфраструктури повідомляли, що ведуть переговори з Tesla щодо розміщення заводу компанії в Україні.

Зазначимо, що урядовими законопроектами пропонують надавати податкові пільги виробникам електромобілів.

Нагадаємо, що в Україні електромобілі звільнили від ПДВ до 2022 року. Водночас, з початку 2019 року при купівлі електромобіля доведеться сплатити акциз.

Раніше Володимир Омелян вже заявляв, що планує переконати засновника Tesla Ілона Маска збудувати завод в Україні.

Поділитись: