Економіка / Гроші

Попит на пам'ятні монети у 2018 році зріс майже втричі — Нацбанк

Нацбанк
Економіка/Гроші/Попит на пам'ятні монети у 2018 році зріс майже втричі — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Протягом 2018 року Національний банк України продав 3,1 мільйона пам'ятних монет, за які вторгував 139,8 мільйона гривень доходу. Кількість проданих монет минулого року зросла майже втричі проти 2017 року.

Більшість проданих пам’ятних монет Нацбанку виготовили на основі цинку. Їх минулого року продали майже 2 мільйони штук. Ще мільйон монет — з недорогоцінних металів. Срібних монет Нацбанк минулого року продав 65,8 тисячі штук, а золотих — 1,6 тисячі.

Зазначається, що попит на українські колекційні монети зріс не лише в Україні. Значну кількість цих монет продали за кордон.

«Минулого року реалізовано за кордон понад 22 тис. памʼятних та інвестиційних монет на суму майже 21 млн грн у еквіваленті (понад 165 тис. євро та 531 тис. дол. США). Успішно освоюються ринки збуту в США, Німеччині, Гонконгу, Південній Кореї і через транснаціональні дистриб’юторські мережі — у інших країнах світу», — повідомляють у Нацбанку.

Загалом у 2018 році ввели в обіг 41 пам’ятну монету, їхній загальний тираж становив 4 мільйони одиниць.

реалізовані колекційні монети у 2018 році   

Нацбанк

Крім цього, у Національному банку повідомляли, що протягом 2019 року в обіг мають вийти нові монети номіналом 5 гривень. Вони поступово мають замінити банкноти цього номіналу.

Нагадаємо, що в НБУ повідомляли, що планують ввести в обіг монети номіналом 5 та 10 гривень. Водночас, там припиняють карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

Раніше повідомлялось, що нові монети номіналом 1 та 2 гривні надійшли в обіг наприкінці квітня 2018 року.

Нагадаємо, що 26 грудня Нацбанк випустив колекційну монету присвячену Севастополю.

Раніше у Нацбанку змінили процедуру обміну пошкоджених банкнот та монет.

Пов`язані новини