УКРАЇНА

Попри непростий діалог з Варшавою, Польща залишається надійним другом — Порошенко

28 серпня, 2018 16:47
УКРАЇНА/Попри непростий діалог з Варшавою, Польща залишається надійним другом — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко заявив, що попри непростий діалог з Варшавою, Польща залишається надійним другом України.

Президент України Петро Порошенко заявив, що попри непростий діалог з Варшавою, Польща залишається надійним другом України.

Про це він заявив під час зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок в Києві.

«Попри непростий діалог з Варшавою, Польща є і залишається нашим надійним другом», — сказав президент.

Також він зазначив, що нагнітання у розвитку відносин України та Польщі немає жодних перспектив.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця зазначив, що в Польщі присутнє використання історичного минулого задля політичних інтересів, проте в цілому — поляки позитивно налаштовані стосовно України.

«На жаль, є певні сили в Польщі, які використовують історичне минуле для власних політичних інтересів, але в цілому суспільство налаштоване до України позитивно», — сказав посол України в Польщі.

Сенат Польщі у ніч на 1 лютого остаточно ухвалив закон про «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів».

Закон, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропаганду «бандерівської ідеології». Тож «той, хто приписує за це відповідальність польському народу, підлягає штрафу або позбавленню волі на термін до 3 років».

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Польщі: закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів

Більше про:
# україна-польща
Пов`язані новини