Глава МВС Сербії заявив, що його країні не місце в ЄС, а «дружба з рф є найважливішою»
Міністр внутрішніх справ Сербії Александар Вулін заявив, що його країні слід якомога швидше визнати, що Європейський Союз «не хоче» приймати її і що Сербії там «не місце». Водночас, на його думку, «дружба з росією є найважливішою».
Про це він сказав в інтерв'ю сербському виданню Večernje Novosti.
«Питання не в тому, чи хочемо ми приєднатися до ЄС, а в тому, чи хоче ЄС Сербію. Судячи з шаленого шантажу, якому вони нас піддають, щоб визнати Косово, скасувати Республіку Сербську та ввести санкції проти росії, вони нас не хочуть», — сказав Вулін.
На його думку, «чим швидше ми (серби — ред.) визнаємо, що вони (ЄС — ред.) не хочуть нас і що нам там не місце, тим краще нам буде», а відносини щодо ЄС, за його словами, — «це питання не емоцій, а раціональних рішень».
Вулін вважає, що ЄС як альянс «відходить у минуле», оскільки з «утратою політичної незалежності» країни Євросоюзу «стали територіями, а не державами».
Глава МВС Сербії також заявив, що для його країни «дружба з росією є найважливішою, і без неї Сербія ризикує фізично зникнути».
«Ніхто із тих, хто любив росію, не ненавидів Сербію, але кожен, хто ненавидів росію, ненавидів і Сербію. Відносини з рф, Китаєм та іншими вільними країнами, які приймають нас без шантажу та умов, — майбутнє Сербії. Чому ми маємо бути географічно частиною будь-якого альянсу?» — резюмував Вулін.
російсько-сербські відносини
Сербія — прихильна до росії держава: згадки про неї постійно присутні в місцевих виданнях і на телебаченні. Між двома країнами існує безвізовий режим, проводяться спільні військові навчання, інтеграція культури. Між країнами дуже тісні економічні відносини, зокрема діє угода про вільну торгівлю. Детальніше про те, як діє російська пропаганда в Сербії та що там думають про Україну, ми розповідали тут.
З початку повномасштабної війни рф проти України Сербія попри санкції ЄС погодила з росією новий контракт на постачання газу, а президент Вучич заявив, що принципово не скасовуватиме авіарейси до рф. Водночас він заявив, нібито Україна та якась країна ЄС стоять за фейковими повідомленнями про «мінування» рейсів. У МЗС України ці звинувачення відкинули й назвали безпідставними.
Водночас вступ Сербії до ЄС — на поточному порядку денному майбутнього розширення блоку. У 2009 році країна офіційно подала заявку на членство, а у 2012-му стала кандидатом на вступ до ЄС. Зараз тривають переговори.
- Поділитися: