УКРАЇНА

Порошенко: до кінця вересня направлю у РФ документи про припинення договору про дружбу

3 вересня, 2018 19:31
УКРАЇНА/Порошенко: до кінця вересня направлю у РФ документи про припинення договору про дружбу
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко заявив, що планує до 30 вересня направити до Росії повідомлення про припинення дії договору про дружбу.

Президент Петро Порошенко заявив, що планує до 30 вересня направити до Росії повідомлення про припинення дії договору про дружбу.

Про це Порошенко заявив в Адміністрації президента під час зустрічі з лідерами фракцій Верховної Ради, передає «Інтерфакс-Україна».

Порошенко наголосив, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією від 1997 року не розривається, а «припиняє свою дію в зв'язку з не продовженням».

«Я підкреслюю, що він не розривається, оскільки це складна і тривала процедура, а він припиняє свою дію в зв'язку з не продовженням», — сказав Порошенко.

Він додав, що питання продовження чи непродовження договору — у компетенції президента України.

Після отримання необхідних документів від МЗС України, він має намір «в термін до 30 вересня направити зі своїм підписом повідомлення РФ про непродовження дії» цього договору.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Пов`язані новини