З початку загострення ситуації з курсуванням українських торговельних суден до портів Азовського моря, російські спецслужби безпідставно затримали 148 кораблів.

З початку загострення ситуації з курсуванням українських торговельних суден до портів Азовського моря, російські спецслужби безпідставно затримали 148 кораблів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Там також зазначають, що затримання торговельних суден України фіксується в Азовському морі щодня.

«Всі дані передаються Міністерством інфраструктури до МЗС. Ми отримуємо численні скарги від капітанів суден, агентів, які працюють в Бердянському та Маріупольському портах, адміністрацій портів та народних депутатів стосовно безпідставного збільшення кількості затримок суден. Так далі не може продовжуватись», — повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

Він також наголосив на необхідності запровадження єдиної позиції України у відповідь на незаконні дії Росії.

Раніше в Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Також міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомляв, що Україна має «дзеркально відповісти» на зупинку Росією суден.

10 липня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що російські спецслужби затримали в Азовському морі 7 торговельних суден, які йшли з/до Маріуполя чи Бердянська. Натомість прикордонники спростували заяви Сироїд про затримання та повідомили Громадському, що ФСБ Росії зупиняла судна для огляду.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Наприкінці травня ФСБ Росії затримала 5 суден в акваторії Азовського моря.

4 травня ФСБ РФ заявила про затримання в Криму українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу акваторії Чорного моря.

Згідно із заявою ФСБ РФ, судно ловило у російських водах камбалу-калкана, вилов якої нібито заборонено у період з 25 квітня по 5 червня. У моряків, згідно з повідомленням ФСБ, вилучили понад 9 км сітки, 161 камбалу, трьох акул-катранів і чотирьох трав'яних крабів.

Українські прикордонники підтвердили затримання українського судна неподалік Криму.

Як повідомили у ДПСУ, судно було оформлене належним чином і мало дозволи на вилов риби у межах територіального моря або 12-мильної економічної зони.  

МЗС України направило Росії ноту через затримання українського судна.

17 травня суд в анексованому Криму взяв під варту капітана затриманого українського судна.

Поділитись: