Чинний президент Петро Порошенко виступає за перезавантаження Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Водночас він підтримує Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

Про це глава держави заявив під час зустрічі з представниками громадських організацій, повідомила виконавча директорка Центру протидії корупції (ЦПК) Дар'я Каленюк, яка була на зустрічі.

«Порошенко визнав, що такі зустрічі та відверта комунікація з громадськими організаціями мали відбуватися раніше. Президент визнав, що допустив 2 основні помилки за останні роки — а) кадри, б) комунікації», — пише вона.

За словами Каленюк, президент підтримав перезавантаження САП і НАЗК, а також виступає за позбавлення Служби безпеки функції економічних розслідувань.

«Президент підтримує директора НАБУ Артема Ситника, хоча має зауваження щодо роботи органу. Порошенко наголосив, що не втручається в роботу НАБУ. Антикорупційні судді будуть призначені президентом в найближчі кілька днів», — розповіла активістка.

Також на зустрічі з Порошенком піднімали тему одіозних заступника глави СБУ Павла Демчини та першого заступника глави зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

«Президент розуміє токсичність цих людей на їх посадах. Я сподіваюся, що вони полетять з посад найближчим часом. Ну хоча би хтось один з них ще до виборів», — пише Каленюк.

Також Порошенко відповів на вимогу представників ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» звільнити голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука.

«Відповідь Порошенка: сьогодні після розмови з Президентом Гордєєв підписав заяву на звільнення. Офіційно він буде звільнений з посади керівника ОДА через 7-8 днів», — йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, про відставку Гордєєва стало відомо сьогодні, 6 квітня.

Поділитись: