Президент України Петро Порошенко намагався підписати зміни до Податкового кодексу, які передбачають посилення контролю за діяльністю громадських організацій.

Президент України Петро Порошенко пропонує зміни до Податкового кодексу, які передбачають посилення контролю за діяльністю громадських організацій.

Про це повідомив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін у своєму блозі на «Українській правді».

«Запропоновані норми запроваджують додаткову форму податкового звітування для ГО і дають фіскалам повний ручний контроль за діяльністю неприбуткових організацій. Санкція для ГО за невиконання «норм Порошенка» настає не тільки за те, що звіт не поданий вчасно, а за те, що податкова його вчасно не опублікувала на своєму сайті», — написав Шабунін. 

Він зазначив, що згідно з новими нормами, додаткові звіти подаватимуть також експерти та спеціалісти, які залучаються «ГОшками» та є «ФОПами».

«Вони змушені будуть публічно показати не тільки доходи, отримані від донорів, реципієнтів та бенефіціарів міжнародних грантів, але і всі витрати на користь третіх осіб, чого не роблять навіть чиновники в е-деклараціях», — додав Шабунін.

За його словами, такі новації будуть виправдані тільки у тому випадку, якщо звітуватимуть політичні партії та всі неприбуткові організації.

Шабунін додав, що представники громадських організацій запропонували цю та інші правки до закону. Тільки після їх прийняття, закон має розглянути Верховна Рада.

Нагадаємо, 8 липня Порошенко вніс на розгляд парламенту пакет законів щодо скасування е-декларування антикорупційних громадських організацій.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile