В законопроектах було враховано європейський та північноамериканський досвід у питаннях діяльності громадських організацій та їхнього публічного звітування

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту пакет законів щодо скасування е-декларування антикорупційних громадських організацій.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зауважується, що напередодні ці проекти презентовано під час зустрічі з представниками громадських організацій.

За словами президента, «в законопроектах було враховано європейський та північноамериканський досвід у питаннях діяльності громадських організацій та їхнього публічного звітування».

Заступник глави АПУ Дмитро Шимків зауважив, що законопроектами запропонована прозорість громадських організацій і тих фізичних осіб-підприємців, хто отримує напряму кошти донорів - міжнародну технічну допомогу.

Він також підкреслив, що публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без огляду на спеціалізацію та джерела доходів. Однак звіти стосуватимуться виключно діяльності організацій і не будуть містити інформації стосовно власності чи будь-якого майна цих організацій або їх посадових осіб.

«Дмитро Шимків наголосив, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов’язання фізичних осіб – представників громадських організацій подавати звітність у рамках е-декларування, як передбачено законом «Про запобігання корупції», – йдеться в повідомленні.

Раніше Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

27 березня Петро Порошенко підписав зміни до закону України «Про запобігання корупції», які зобов’язали членів громадських організацій подавати декларації.

Перед підписанням змін до закону Петро Порошенко зустрівся з представниками громадських організацій і пообіцяв ініціювати створення робочої групи щодо напрацювання правок до закону, які б скасували декларування членів громадських організацій.

23 травня в «Центрі протидії корупції» заявили, що в Раді намагаються дискредитувати антикорупційні громадські організації.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile