Президент України Петро Порошенко заявив, що прихильники будівництва трубопроводу «Північний потік-2» є «спільниками Росії в її гібридній війні».

Президент України Петро Порошенко заявив, що прихильники будівництва трубопроводу «Північний потік-2» є «спільниками Росії в її гібридній війні».

Таку думку глава держави висловив в інтерв'ю виданням медіагрупи Funke, передає DW.

Він зазначив, що будівництво «Північного потоку-2» є «серйозною небезпекою» для України.

«З одного боку, Київ щорічно втрачатиме по 2 млрд доларів мит, які Київ стягував за транзит російського газу в Європу. З іншого боку, російський концерн «Газпром», імовірно, зменшить обсяги поставок газу в Україну і таким чином «послабить» її», — сказав президент

Для Росії «Північний потік-2» — це «інструмент політичного тиску», додав Порошенко.

Глава держави також висловив переконання, що справу про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Британії матиме наслідки для прокладки трубопроводу, який повинен з'єднати Росію і Німеччину.

31 січня Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила дозволила будівництво

Президент Петро Порошенко заявив, що «Північний потік-2»  монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. 

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що вважає  «Північний потік-2» небезпечним для Європи, а надто для балтійського регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.

 

Поділитись: