Російська ініціатива газопроводу «Північний потік-2» монополізує постачання газу до Євросоюзу з боку Росії та порушує принципи диверсифікації.

Російська ініціатива газопроводу «Північний потік-2» монополізує постачання газу до Євросоюзу з боку Росії та порушує принципи диверсифікації.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з міністром оборони Швеції.

«Публічне повідомлення (Газпрому – ред.), що вони припиняють постачання газу, незважаючи на рішення суду, і погрожують розірвати контракти, хоча це не передбачено контрактом… дає додаткові підстави, щоби продумати, наскільки обгрунтованим з точки зору енергобезпеки Європи є проект «Пічнічний потік-2», — сказав президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.

Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

 

Поділитись: