Експрезидент Петро Порошенко не зміг з’явитися на допит у Державне бюро розслідувань через поважні причини, а саме — роботу в парламенті.

Про це журналістам повідомив адвокат експрезидента Ігор Головань, передає журналістка hromadske.

«Я подав відповідну заяву слідчому про неможливість мого підзахисного прибути на допит через поважну причину», — сказав Головань.

Також адвокат додав, що досі йому достеменно невідомо у якій справі Порошенка викликали на допит: «У повістці йдеться про підписання якогось указу. Якого саме — слідчі не роз’яснили».

Біля будівлі ДБР, де очікували Порошенка, чергували поліція, нацгвардія, швидка і молодики, яких ми бачили під час минулого допиту Порошенка та на 94 окрузі під час парламентських виборів. Цих людей пов’язують з очільником охоронної фірми «Варта 1» Сергієм Ляшенком на прізвисько «Лєший».

Директор ДБР Роман Труба заявив, що не виключає, що «така аргументація використовуватиметься тепер як кліше під час наступних неявок на слідчі дії в ДБР». 

Він нагадав, що депутатський імунітет поки не дозволить застосувати щодо Порошенка норму КПК про примусовий привід. Однак тепер залишилося лише три місяці, щоб використовувати цю можливість. З січня 2020 року депутатська недоторканність перестане діяти.

Нагадаємо, 25 липня Порошенко вперше прийшов на допит у ДБР у справі про продаж заводу «Кузня на Рибальському». Після допиту Порошенка у ДБР на нього намагались напасти.

12 серпня Порошенко вдруге приходив на допит у межах кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». Після допиту у нього намагалися поцілити яйцями.

За словами керівника ДБР Романа Труби, допит Порошенка тривав дві години. Труба також заявив, що наступний допит, можливо, буде проведений із застосуванням поліграфа.

13 серпня суд надав дозвіл на проведення перевірки п’ятого президента України Петра Порошенка на поліграфі.

Адвокат Порошенка назвав «піар-ходом» ідею допиту свого клієнта на поліграфі.

Порошенко заявив, що готовий пройти допит на поліграфі в ефірі телеканалу «Прямий», бо ДБР упереджене.

Поділитись: