Про це повідомили представники громадських організацій за результатами зустрічі з главою держави в Адміністрації президента.

Президент Петро Порошенко заявив про намір підписати закон про внесення змін до е-декларування, яким військові звільняються від подання декларацій, однак такий обов’язок накладається на представників громадських організацій.

Про це повідомили представники громадських організацій за результатами зустрічі з главою держави в Адміністрації президента, передає кореспондент Громадського.

«Оскільки законопроект пріорітетно планувався, як скасування декларування для військових, він як головнокомандувач не може взяти на себе зобов’язання накласти на нього вето», – повідомив голова Transparency International Україна Ярослав Юрчишин після зустрічі з Порошенком.

Але президент, за його словами, не вважає поточну редакцію закону прийнятною, тому він ініціює створення робочої групи за участі представників громадських організацій Центр протидії корупції, Transparency International, Реанімаційний пакет реформ тощо, яка внесе правки до закону.

«Він вважає нікчемними та неякісними правки, які були внесені і він готовий ініціювати і створити робочу групу по створенню законопроекту, який ці правки суттєво перегляне, якусь частину виправлять і як президент за умови погодження з ним цих правок, він готовий внести їх як невідкладні», – розповів Юрчишин.

Також правозахисник роз’яснив, що відповідно до тієї редакції закону, яку сьогодні підпише президент, представники громадських організацій будуть зобов’язані декларуватися з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань

У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців.

Представниця громадської ради при НАЗК Олександра Дрік назвала це рішення порушенням принципів антикорупційного законодавства. 

Також повідомлялось, що посол Британії закликає переглянути подання е-декларацій представниками ГО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile