Народний депутат і екс-президент Петро Порошенко задекларував за 2019 рік майже 773 мільйони гривень доходу. Це вдвічі менше, ніж у 2018-му.

Електронна декларація опублікована у відповідному реєстрі.

Найбільша частка доходу — понад 606 мільйонів гривень — дивіденди від інвестиційного фонду ПАТ «ЗНКІФ «ПРАЙМ ЕССЕТС КЕПІТАЛ», через який Порошенко володіє своїми активами.

33 мільйони Порошенко отримав від продажу акцій «Міжнародного інвестиційного банку», з цього ж банку він отримав майже 16 мільйонів гривень доходу за депозитами. 

1,75 мільйона екс-президент отримав за компенсацію моральної шкоди від британської BBC — він виграв суд через недостовірну інформацію про те, що Порошенко нібито заплатив за зустріч з президентом США Дональдом Трампом.

Також 4,4 мільйона він отримав від BBC як компенсаціє за судові витрати.

Ще 108 мільйонів Порошенко отримав як дохід за облігаціями внутрішньої державної позики. Проте, як пояснили у прес-службі політика, закон вимагає декларувати всю суму ОВДП, хоча з неї саме прибуток складає 4,6 мільйона, передає «УП».

Зарплатню як президента Порошенко отримав у розмірі 128,5 тисячі гривень, а як член партії «Європейська Солідарність» — майже 10 тисяч. У Раді його дохід склав 159 тисяч.

Ще 2,5 мільйона гривень Порошенко отримав як повернення застави за реєстрацію кандидатом у президенти. 

Нагадаємо, за 2018 рік Порошенко отримав удвічі більший дохід — 1,55 мільярда гривень.

Раніше повідомлялось, що свою декларацію показав президент Володимир Зеленський.

Поділитись: