Генпрокурор Юрій Луценко і президент Петро Порошенко
Фото: ЕРА
Президент Петро Порошенко повернув генеральному прокурору Юрію Луценку заяву про відставку. Про це Громадському повідомили в Адміністрації президента.

«Президент повернув заяву гепрокурору з огляду на те, що Юрій Луценко отримав вотум довіри у парламенті (всього 38 голосів під час рейтингового голосування) і перед ним стоять важливі завдання», — зазначили в Адміністрації.

Рішення Порошенка повернути заяву Луценка означає, що процес його звільнення зупинено. Сам Луценко заявив, що продовжуватиме виконувати обов'язки глави ГПУ.

«Якщо мені висловив парламент недовіру аж 38 голосами, а це означає вотум довіри, — значить я вимушений працювати», — пояснив глава ГПУ.

Луценко анонсував своє звільнення під час виступу у Верховній Раді щодо справи про смерть херсонської активістки Катерини Гандзюк.

«Щоб не було жодних сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України і ви в парламенті маєте розглянути це питання. Прошу це зробити цього тижня», — заявив з трибуни парламенту генеральний прокурор. Луценко розкритикував вимогу депутатів створити тимчасову слідчу комісію з рослідування справи Гандзюк і назвав це «піаром». Тим не менше, Рада підтримала створення ТСК щодо справи Гандзюк.7 листопада Луценко подав президенту заяву про свою відставку.

Юрій Луценко на посаді генерального прокурора понад 2 роки. До призначення Луценко керував фракцією «Блок Петра Порошенка» в парламенті. Порошенко призначив Луценка генпрокурором 12 травня 2016 року. Після призначення Луценко обіцяв реформувати прокуратуру, боротися з корупцією і розслідувати справи Майдану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 гучних справ генпрокурора Луценка

4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поділитись: