Президент України Петро Порошенко прийшов на повторний допит у справі розстрілів на Майдані.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Так, за його словами, домовленість про допит була ухвалена напередодні.

«Як мені повідомили, вже слідчі допитують. Можливо вже й завершили допитувати президента», — сказав Горбатюк.

Він також нагадав, що, що вперше слідчі допитали Порошенка ще у листопаді 2016 року, проте глава держави не підписав протоколу, зазначивши, що має іншу зустріч і підпише наступного дня.

«Якщо протокол не підписаний, то ми не можемо долучити його до матеріалів кримінальної справи. Не дивлячись на сотні нагадувань, на жаль, з того часу не відбулося жодної зустрічі. Кожен раз ми отримували запевнення, що протокол буде підписано. Три місяці назад я вже особисто включився у цей процес і писав прес-секретарю Святославу Цеголку. Знову всі кажуть «Так», — наголосив Горбатюк.

За словами прокурора, звернутися до ЗМІ це вже був крайній захід, щоб отримати реакцію.

«Порошенко був викликаний повісткою, як для підписання протоколу, так і у слідчих виникли додаткові питання для допиту у якості свідка. Порошенко не з’явився, але це мало свій результат. Відразу через годину після мого виступу, хтось з помічників зв’язався зі слідчим і визначились, що вони домовляться про конкретну зустріч у п’ятницю», – розповів Горбатюк.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Порошенко готовий свідчити у справі злочинів на Майдані як свідок, але для цього слідчий має погодити з ним час допиту.

7 травня президент Петро Порошенко не прийшов до суду, де його мали допитати у якості свідка щодо справи Майдану.

Нагадаємо:

  • Президент Петро Порошенко, якого у 2016 році допитували як свідка у справі Майдану, досі не підписав протокол допиту. Це не дає змоги долучити до його свідчення до справи
  • Петро Порошенко дав свідчення у справі Євромайдану у листопаді 2016 року. Допит тривав 6 годин.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

3 лютого 2019 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ завершила досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані. Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська заперечила цю інформацію. Заяву Луценка Закревська назвала спробою згорнути розслідування.

Поділитись: