Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді передбачити створення Громадської ради міжнародних експертів і дозволити їй ветувати кандидатури на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді передбачити створення Громадської ради міжнародних експертів і дозволити їй ветувати кандидатури на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Про це йдеться в запропонованому ним проекті закону «Про Вищий антикорупційний суд» (№7440), зареєстрованому в Раді 22 грудня.

Передбачається, що рада створюється терміном на 6 років Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) і є допоміжним органом.

Члени ради призначаються на підставі пропозицій міжнародних організацій.

Членами ради можуть бути призначені особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, досвід роботи не менше 5 років за кордоном або в міжнародних організаціях. При цьому членами ради не можуть бути особи, які підпадають під дію антикорупційного закону.

Громадська рада збиратиме, перевірятиме і аналізуватиме інформацію про кандидатів і надаватиме її ВККС.

Якщо рада встановить, що кандидат на посаду судді Антикорупційного суду не відповідає необхідним критеріям, то ВККС може подолати вето ради мінімум 11 голосами.

Крім того, законопроектом пропонується цілодобова охорона для суддів Антикорупційного суду.

Зокрема, суддям, а в разі потреби також членам їх сімей, надається цілодобова охорона від Служби судової охорони. Житло судді оснащуватиметься сигналізацією і тривожними кнопками сигналізації.

22 грудня Порошенко зареєстрував у Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд». Напередодні Адміністрація президента повідомляла, що група експертів представила Порошенку новий законопроект про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро.

Поділитись: