ENRU

Порошенку представили закон про антикорупційний суд

Da96644b38d92c8fc
Порошенко готовий внести законопроект про Антикорупційний суд Фото: прес-служба президента

Експерти презентували президенту Петру Порошенку проект закону про Антикорупційний суд, який буде направлено до Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Зазначається, що при розробці законопроекту були враховані експертні рекомендації фахівців ОБСЄ та висновки Венеційської Комісії.

За словами глави держави, за 2016-2017 роки органи прокуратури, Національне антикорупційне бюро, Служба безпеки України, Національна поліція передали до судів майже 5 тисяч антикорупційних справ.

«На відміну від попередніх часів ми абсолютно не боїмося виносити сміття з хати, демонструвати відкритість та прозорість влади», — заявив Порошенко.

Президент також висловив сподівання, що процес створення Антикорупційного суду буде завершено у 2018 році.

«У бюджеті за моєю пропозицією гроші на створення Антикорупційного суду передбачені», — сказав він.

Він також зазначив, що законопроект про антикорупційний суд має врахувати важливі позиції, зокрема щодо іноземних експертів, гарантії безпеки для суддів, прозорість та незалежність добору кандидатів в судді.

18 жовтня повідомлялося, що автори проекту про Антикорупційний суд готові відкликати свій закон для голосування президентського. 

15 грудня Порошенко заявив, що зареєструє у парламенті законопроект про створення Антикорупційного суду до 22 грудня.

21 грудня Верховна Рада відкликала проект закону «Про антикорупційні суди» авторства ряду парламентаріїв.

У той же день Порошенко заявив, що, ймовірно, внесе до Верховної Ради проект закону про антикорупційні суди вже в 2018 році.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, розслідування справ Національного антикорупційного бюро.