Експерти презентували президенту Петру Порошенку проект закону про Антикорупційний суд, який буде направлено до Верховної Ради.

Експерти презентували президенту Петру Порошенку проект закону про Антикорупційний суд, який буде направлено до Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Зазначається, що при розробці законопроекту були враховані експертні рекомендації фахівців ОБСЄ та висновки Венеційської Комісії.

За словами глави держави, за 2016-2017 роки органи прокуратури, Національне антикорупційне бюро, Служба безпеки України, Національна поліція передали до судів майже 5 тисяч антикорупційних справ.

«На відміну від попередніх часів ми абсолютно не боїмося виносити сміття з хати, демонструвати відкритість та прозорість влади», — заявив Порошенко.

Президент також висловив сподівання, що процес створення Антикорупційного суду буде завершено у 2018 році.

«У бюджеті за моєю пропозицією гроші на створення Антикорупційного суду передбачені», — сказав він.

Він також зазначив, що законопроект про антикорупційний суд має врахувати важливі позиції, зокрема щодо іноземних експертів, гарантії безпеки для суддів, прозорість та незалежність добору кандидатів в судді.

18 жовтня повідомлялося, що автори проекту про Антикорупційний суд готові відкликати свій закон для голосування президентського. 

15 грудня Порошенко заявив, що зареєструє у парламенті законопроект про створення Антикорупційного суду до 22 грудня.

21 грудня Верховна Рада відкликала проект закону «Про антикорупційні суди» авторства ряду парламентаріїв.

У той же день Порошенко заявив, що, ймовірно, внесе до Верховної Ради проект закону про антикорупційні суди вже в 2018 році.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, розслідування справ Національного антикорупційного бюро.

Поділитись: