Президент України Петро Порошенко повідомив, що запропонує уряду внести зміни до системи забезпечення багатодітних родин, зокрема почати виплачувати багатодітним сім’ям по 1 розміру прожиткового мінімуму на місяць на кожну дитину.

Такі виплати, за пропозицією президента, будуть отримувати родини, у яких з’явиться третя, четверта та наступні діти. За кожну таку дитину держава виплатить 1853 гривні на місяць.

«Кожна родина, яка має трьох і більше дітей, отримає на третю, четверту, п’яту дитину компенсацію пряму і кожен місяць у розмірі прожиткового мінімуму», — заявив Порошенко під час відкриття вітроелектростанції на Запоріжжі.

За його словами, це має стимулювати народжуваність в Україні, а також сприяти подоланню бідності.

Зазначимо, що раніше в уряді запустили ще одну програму з виплат за доглядом дитини. Так там пропонують збільшити розмір цих виплат для компенсації батькам послуг няні.

Наразі розмір державних виплат по догляду за новонародженими складає 860 гривень.

Зазначимо, що 30 травня 2018 року на засіданні уряду презентували концепцію «пакунку малюка», а також «муніципальної няні». Зокрема, там пропонували компенсувати частину вартості послуг няні для працюючих батьків з бюджету.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до кінця 2018 року новонародженим українцям мають видати близько 100 тисяч «пакунків малюка».

«Ми вийшли на 59% забезпечення від заявок. До кінця року орієнтовно 100 тис. маленьких українців отримають «пакунок малюка». Ми тільки починаємо», — заявляв Гройсман наприкінці вересня 2018 року.

Також зазначалось, що вартість «пакунку малюка» скоротилась з 5 тисяч гривень до 3,37 тисячі гривень.

Поділитись: