Починаючи з січня 2019 року уряд збільшить виплати по догляду за новонародженими на 1626 гривень на місяць. Відтак, батьки, у яких народилась дитина, зможуть отримати 2486 гривень державної допомоги щомісяця.

Зазначається, що ці кошти передбачені в межах програми державного відшкодування витрат молодих сімей на муніципальних нянь. Водночас отримувати таку допомогу зможуть не лише батьки, які мають намір працювати після народження дитини, але й ті, хто планує брати декретну відпустку на 3 роки.

«Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця і автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років», — йдеться у повідомленні уряду.

Порядок отримання державного відшкодування послуг няні
Фото:

Кабмін

Підвищення стосуватиметься щомісячних виплат, які отримують батьки протягом 3 років. При цьому, розмір одноразової допомоги по народженню дитини не зміниться.

Крім цього, там сподіваються, що виплата таких компенсацій стимулюватиме молодих батьків наймати нянь та збільшувати зайнятість населення.

«Як це виглядатиме на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня», — пояснюють на сайті уряду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Муніципальна няня не позбавляє права на декретну відпустку — Мінсоцполітики

Зазначимо, що 30 травня 2018 року на засіданні уряду презентували концепцію «пакунку малюка», а також «муніципальної няні». Зокрема, там пропонували компенсувати частину вартості послуг няні для працюючих батьків з бюджету.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до кінця 2018 року новонародженим українцям мають видати близько 100 тисяч «пакунків малюка».

«Ми вийшли на 59% забезпечення від заявок. До кінця року орієнтовно 100 тис. маленьких українців отримають «пакунок малюка». Ми тільки починаємо», — заявляв Гройсман наприкінці вересня 2018 року.

Також зазначалось, що вартість «пакунку малюка» скоротилась з 5 тисяч гривень до 3,37 тисячі гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile