УКРАЇНА

Порошенко телефоном привітав Ердогана з перемогою на виборах у Туреччині

25 червня, 2018 18:10
УКРАЇНА/Порошенко телефоном привітав Ердогана з перемогою на виборах у Туреччині
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко привітав телефоном президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з перемогою на президентських та парламентських виборах 24 червня 2018 року.

Президент Петро Порошенко привітав телефоном президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з перемогою на президентських та парламентських виборах 24 червня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба українського президента.

«Лідери двох країн висловили обопільну зацікавленість у подальшому зміцненні відносин стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Порошенко та Ердоган обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного.

«Йшлося про розширення взаємовигідної співпраці у торговельно-економічній сфері, енергетиці та оборонній промисловості», — повідомили у Порошенка.

Наголошується, що окрему увагу було приділено підготовці до засідання Стратегічної ради президентів, яке має відбутися в Туреччині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентська республіка Ердогана: як зміниться Туреччина після виборів

Нагадаємо, 24 червня у Туреччині відбулись президентські та парламентські вибори. 

Згідно з офіційними результатами голосування, чинний президент країни Реджеп Тайіп Ердоган набрав абсолютну більшість голосів на дострокових президентських виборах за підсумками опрацювання 97,7% бюлетенів.

У Туреччині один з найвищих у світі прохідних бар'єрів, для потрапляння в парламент необхідно набрати 10% голосів виборців.

Після цих виборів Туреччина переходить до президентської форми правління, що було закріплено на референдумі 2017 року.

Згідно з внесеними до Конституції змінами, президент країни отримає дуже широкі повноваження — він буде очолювати уряд країни і призначати на посади міністрів без згоди парламенту. Також він буде призначати керівників спецслужб і армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори в Туреччині: чи здатна опозиція зіпсувати «ідеальний сценарій» Ердогана?

Пов`язані новини