УКРАЇНА

Порошенко розкритикував польський законопроект про «заборону бандерівської ідеології»

1 лютого, 2018 18:37
УКРАЇНА/Порошенко розкритикував польський законопроект про «заборону бандерівської ідеології»
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко розкритикував ухвалений польським Сенатом законопроект про «заборону бандерівської ідеології».

Президент України Петро Порошенко розкритикував ухвалений польським Сенатом законопроект про «заборону бандерівської ідеології».

Про це Порошенко написав у Facebook.

Він назвав положення законопроекту «абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними».

«Глибоко стурбований рішенням польського парламенту. Ухвалений законопроект не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею. Закликаю Польщу до об'єктивності та діалогу», — заявив президент.

Нагадаємо, що Сенат Польщі в ніч на 1 лютого остаточно ухвалив закон про «Інститут національної пам'яті — Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів».

Закон, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту, злочинів Третього Рейху і покарання за пропаганду «бандерівської ідеології».

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав'язати однобічне трактування історичних подій», зокрема некоректного використання назви частини території сучасної України. 

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Польщі: закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів

Пов`язані новини