Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект № 9153, яким пропонується продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект № 9153, яким пропонується продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування окупованих територій Донецької і Луганської областей до 31 грудня 2019 року.

Про це свідчать дані на сайті Ради.

Так, законопроект зареєстрували у парламенті 3 жовтня 2018 року. Як свідчить статус законопроекту, його направили на розгляд Кабінету міністрів.

Документ передбачає внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Раніше спецпредставник США Волкер пояснив, чому Україні важливо продовжити закон про особливий статус окупованих територій.

У жовтні 2017 року Порошенко підписав закон, що створює умови для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Закон на один рік продовжує дії раніше прийнятого Закону та визначає, що «Україна у прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН».

Документ визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. У статті 10 закону  про особливий порядок місцевого самоврядування прописані умови, без виконання яких вибори в на окупованих територіях неможливі. Серед зазначених умов – виведення незаконних збройних формувань їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в в окремих районах Донбасу у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

 

Поділитись: