Війна

Спецпредставник США Волкер пояснив, чому Україні важливо продовжити закон про особливий статус окупованих територій

15 вересня, 2018 13:42
Війна/Спецпредставник США Волкер пояснив, чому Україні важливо продовжити закон про особливий статус окупованих територій
Зберегти
Вигляд
Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер наголосив, що Україні потрібно продовжити дію закону про особливий статус окупованих територій, аби позбавити Росію можливість використовувати цей як докір Україні.

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер наголосив, що Україні потрібно продовжити дію закону про особливий статус окупованих територій, аби позбавити Росію можливості використовувати це  як докір Україні.

«Україна виконала свою частину з Мінських угод. Вона підготувала і закон про місцеві вибори, і про амністію та інші. Проблема в тому, що це неможливо реалізувати на окупованих територіях. Тому нам потрібно домагатися їх деокупації. І дуже важливо, щоб Україна також продовжила закон про спеціальний статус, щоб не дати Росії можливість скористатися цими закидами на адресу України», — сказав він під час панельної дискусії на 15-й щорічній зустрічі «Ялтинської Європейської Стратегії» (YES).

«Вже рік тому Рада подовжила цей особливий статус і після цього Росія не зробила нічого для того, щоб цей конфлікт був вирішений за умовами Мінських домовленостей. І я розумію фрустрацію з боку України, коли вона робить крок за кроком і бачить, що Росія не сприймає це серйозно. Росія точно використає рішення не продовжувати особливий стан як виправдання для своєї бездіяльності. І я не думаю, що з боку України було би розумно давати Росії таке виправдання», — відповів Волкер на запитання журналістки Громадського про те, що станеться, якщо Рада не продовжить дію закону.  

Водночас Волкер зазначив, що якщо цей закон буде подовжено, наступного дня після подовження ситуація буде такою ж самою, як і сьогодні. Таким чином, ніяких змін не буде. Однак, якщо закон не продовжать Росія зможе маніпулювати цим фактом начебто Україна порушує Мінські домовленості.

У жовтні 2017 року Порошенко підписав закон, що створює умови для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Закон на один рік продовжує дії раніше прийнятого Закону та визначає, що «Україна у прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН».

Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні».

Про те, чому було два президентських законопроекти читайте: За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

Раніше Комітет Ради з нацбезпеки та оборони підтримав доопрацьований законопроект №7164 про продовження особливого статусу Донбасу, який вніс президент.

До цього Комітет з нацбезпеки вже розглядав з/п №7164 та №7163. До першого депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук вніс правку, яка визначає, що особливий статус Донбасу можливий лише за умови виведення бойовиків. Комітет рекомендував його доробити. Проект закону був доопрацьований — цю правку додали.

Пов`язані новини