УКРАЇНА

Порошенко вивів Ложкіна з інвестради через розслідування щодо продажу UMH — Al Jazeera

8 лютого, 2018 20:44
УКРАЇНА/Порошенко вивів Ложкіна з інвестради через розслідування щодо продажу UMH — Al Jazeera
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко звільнив свого головного економічного радника Бориса Ложкіна з Національної інвестиційної ради через кілька годин після того, як телеканал Al Jazeera зв'язався з політиками з проханням про коментар з приводу продажу United Media Holdings (UMH) в 2013 році.

Президент Петро Порошенко звільнив свого головного економічного радника Бориса Ложкіна з Національної інвестиційної ради через кілька годин після того, як телеканал Al Jazeera зв'язався з політиками з проханням про коментар з приводу продажу United Media Holdings (UMH) в 2013 році.

Про це йдеться у статті Al Jazeera.

Йдеться про розслідування журналістів щодо отримання обома політиками десятків мільйонів доларів від угоди при продажі UMH олігарху Сергію Курченку у 2013 році.

Al Jazeera зазначає, що австрійські правоохоронці раніше розслідували транзакцію у розмірі $130 млн, яка могла бути проведена в межах угоди про відмиванні грошей. Пізніше Австрія закрила справу, заявивши, що не відшукала жодних доказів того, що «гроші були брудними».

«Однак документ, отриманий журналістами Al Jazeera, показує, що гроші, сплачені за UMH, взяті з позики, забезпеченої вкраденими активами», — йдеться у повідомленні.

Позику, за даними журналістів, забезпечив нібито олігарх Курченко.

«Курченко виставив $50 млн як заставу за цим кредитом. Однак раніше секретний український судовий наказ, оприлюднений Al Jazeera в січні, показав, що гроші були проведені через три кіпрських компанії, які були частиною величезного «злочинної організації» в рамках справи Януковича», — пишуть журналісти.

Al Jazeera наголошує, що це означає, що майже третина грошей, які Ложкін і його інвестори отримали від продажу UMH, мали  незаконне походження.

«Аналіз документів реєстру компанії також свідчить про те, що через компанію Британських Віргінських островів (БВО) президент Петро Порошенко був акціонером в день продажу, отримавши вигоду від угоди. Однак раніше він це заперечував», — йдеться в розслідуванні.

Таким чином, в момент продажу Порошенко отримав $15 мільйонів, підкреслює Al Jazeera.

Водночас речник президента заперечив Al Jazeera, що Порошенко володів часткою UMH на момент продажу, тож не отримував ніяких коштів від угоди.

Повідомляється, що телеканал чекає на коментар Ложкіна.

UMH group — українська міжнародна мультимедійна група, заснована Борисом Ложкіним наприкінці 1990-х років. У 2010 році Петро Порошенко отримав частку в UMH. У 2013 році Ложкін оголосив про укладення угоди з продажу 98 % акцій UMH — групі компаній СЄПЕК, яка належить Курченку. Оцінка суми угоди, що публікувалася в пресі — $450-500 млн.

Нагадаємо, 7 лютого президент Порошенко вивів зі складу Національної інвестиційної ради Бориса Ложкіна.

У серпні 2016 року Порошенко звільнив Бориса Ложкіна з посади голови Адміністрації президента та призначив його  головою Національної інвестради. Попередній склад Національної інвестиційної ради Порошенко затвердив у жовтні 2017-го. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курченко продав українським олігархам право на гроші Януковича — розслідування Al Jazeera

Пов`язані новини