Життя

Порошенко запропонував Раді перейменувати Дніпропетровську область на Дніпровську

Петро Порошенко
Життя/Порошенко запропонував Раді перейменувати Дніпропетровську область на Дніпровську
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко подав до Ради законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську.

«Процедура зміни назви області передбачає поправки до Конституції. Аналіз показує, що за Дніпровську область проголосує понад три сотні депутатів. Потрібен не піар, а результат, — тобто остаточне завершення декомунізації. Дніпропетровська область стане Дніпровською, а місце Петровського – на смітнику історії», — заявив Порошенко.

Нагадаємо, що 20 листопада депутати Верховної Ради не підтримали перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. За нову назву проголосували 207 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Водночас Рада підтримала перейменування Кіровоградської області в Кропивницьку.

14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

Пов`язані новини